ABD’de Austin krizi… Biden’a haber vermemişler

CNN’in ulaştığı bilgilere göre Biden, Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın kendisine günler sonra getirdiği bilgiye dek Austin’in hastaneye kaldırıldığından habersizdi. Habere göre üst düzey Biden yönetimi yetkilileri, yoğun bakım haberini duyduklarında şoka uğradı.

EMİR KOMUTA TARTIŞMASI

Austin’in yoğun bakımda yattığı süre boyunca Pentagon’un yetkilerinin o sırada Porto Riko’da tatilde bulunan Savunma Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks’e devredildiği öğrenildi. Lübnan, Irak ve İran gibi ülkelerde yılbaşından bu yana bombalamalar ve patlamalar ile Ortadoğu’da tansiyon yükselirken Pentagon’daki bu kriz ve Beyaz Saray’ın bilgisiz bırakılması, Washington’da emir komuta skandalına sebep oldu.

PİŞMAN OLDU

Cumartesi akşamı bakanlık üzerinden yazılı açıklama yayımlayan Austin, süreci daha iyi yönetmiş olması gerektiğini ifade etti. “Medyanın şeffaflık konusundaki endişelerini anlıyorum ve halkın uygun şekilde bilgilendirilmesi konusunu daha iyi yürütmem gerekmiş olduğunun farkındayım” diyen Austin, ayrıca kamuoyu skandalına dönüşen konuyla ilgili tüm sorumluluğu aldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx