Babacan’dan ‘altılı masadan ayrılın’ diyen esnafa: Altılı masa birleşip tek parti olmadı

ANKARA- DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Ankara Nallıhan’da esnaf ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sırasında Babacan ile sohbet eden ve AK Parti gençlik kolları ilçe başkanlığı yaptığını söyleyen bir kişi, “Siz iktisat bakanıyken süratliydik. Güzeldi. Artık ben kamuda emekçiyim. Şu an izindeyim. Ek iş yapıyorum. Artık yaka silkiyoruz” tabirlerine yer verdi. Babacan bu kelamlara karşılık, “Zor… Ne yapacaksın? Tek maaşla geçinmek çok zorlaştı” karşılığını verdi.

‘BU HÜKÜMET OLDUĞU SÜRECE ARTIRIMLAR DURMAZ’

Ali Babacan, ekonomik krizi de simit alan bir kişiyi göstererek anlattı.

Babacan’ın “Susamlısına parası yetmedi, susamsızını alıyor. Susamlı simit 5 lira” kelamlarına yanıtlayan kişi, “Hanım burada, yoksa yemem. Aç giderim” dedi.

Babacan, bir öteki esnafın “Başkanım bu artırımlar dursun istiyoruz. Aldığım hiçbir malı bir daha yerine koyamıyorum” kelamlarına ise şu karşılığı verdi:

“Bu hükûmet iş başında olduğu sürece artırımların durması mümkün değil. Ekonomiyi ayakta tutan adalettir. Adalet olmayınca iktisat ayakta durmaz. Mümkün değil.”

‘ALTILI MASADA ALTI PARTİ TEK PARTİ OLMADI’

Babacan esnaf ziyareti sırasında kendisine yöneltilen “Altılı masadan ayrılın, biz sizi tek başınıza iktidara getirelim” kelamlarını “Demin çay içtik, ‘Sakın ha ayrılmayın’ diyorlar. Kimi o denli, kimi bu türlü diyor. Biz DEVA Partisi olarak farklı bir partiyiz. Altılı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı” diye yanıtladı. (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.