Facebook’ta sarsıntı: Üst seviye isim ayrılıyor

Facebook’un bir start-up’tan dev bir şirkete dönüşmesinde büyük rol sahibi olan ve 14 yıl boyunca Meta’da misyon alan Sheryl Sandberg şirketten ayrılma kararı aldığını duyurdu.

Geçen yıl yapısını değiştirerek Meta çatı şirketini kuran ve bünyesinde Facebook, Instagram, WhatsApp üzere platformların olduğu şirkette büyük bir sarsıntı yaşanıyor…

Facebook’un kuruluş evresinde platformun kurucusu Mark Zuckerberg’e takviye olan ve şirketin süratli büyümesinde hisse sahibi olan Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sheryl Sandberg şirketten ayrılma kararı aldığını duyurdu.

14 yıl boyunca şirkette çalışan Sandberg’in aile ve hayır işlerine yük vermek istediği belirtildi. 52 yaşındaki Sanberg’in Meta idare konseyinde misyon almaya devam edeceği belirtildi.

Sandberg’in resmi olarak sonbaharda misyonunu bırakacağı belirtilirken yerine ise Javier Olivan’ın geleceği kaydedildi. Geçen yıl 120 milyar dolar gelir elde eden Facebook’un ardındaki isimlerden biri olan ve şirketin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’den sonra en çok tanınan ismi olan Sandberg 2013’te Lean In isimli bir kitap da çıkarmıştı.

Sandberg, “Bu kararı almak kolay olmadı, 14 yıl oldu. Lakin ben yardım işlerine ve vakfıma daha çok vakit ayırmak istiyorum” sözünü kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.