HKP’den Cumhurbaşkanlığı’na ilişkin helikopteri kullanan Binali Yıldırım’a cürüm duyurusu

AKP Genel Lider Vekili Binali Yıldırım ve beraberindekileri Bursa programına götüren Cumhurbaşkanlığı’na ilişkin helikopter, birinci pilotun Bilecik semalarından rahatsızlanması sonucu ikinci kaptan tarafından Bilecik Jandarma Tugay Komutanlığı pistine acil iniş yapmıştı. 

Binali Yıldırım’ın, program için Cumhurbaşkanlığına ilişkin helikopteri kullanmasına karşı Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları harekete geçti. 

YILDIRIM VE ERDOĞAN’A 2 SUÇLAMA YÖNETİLDİ 

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Genel Lider Vekili Binali Yıldırım hakkında, “görevi berbata kullanma”, “bilerek ve isteyerek kamu ziyanına sebep olmak” hatalarını işlediklerini belirterek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulundu. 

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen dilekçede Erdoğan ve Yıldırım hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılması talep edildi. 

“YILDIRIM’IN KAMUYA İLİŞKİN HELİKOPTERİ KULLANMASI SUÇTUR”

Suç duyurusuna ait HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran açıklama yaptı. Kıran şu tabirlere yer verdi:

“AKP’giller kabahat işlemeye, Halkın Kurtuluş Partisi AKP’giller’in bu cürümlerine karşı gayret etmeye devam ediyor. En son ortaya çıkan hataları şu; AKP Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, yanındakilerle birlikte parti faaliyeti için Bursa’ya giderken Cumhurbaşkanlığı makamına ilişkin helikopteri kullanmışlar. Bu bir hatadır. Kamu makamına ilişkin bir helikopteri şahsî ve parti faaliyetiniz için kullanamazsınız. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım hakkında kabahat duyurusunda bulunduk.

Biliyoruz ki AKP’giller’in hukuk ofislerine dönmüş bu süreçten rastgele bir olumlu sonuç alınmayacak. Ancak daima söylediğimiz üzere Halkın Kurtuluş Partisi olarak tarihe not düşüyoruz ve er geç bu belgelerin nitekim bağımsız buyruğu yalnızca kanunlardan ve bağımsız vicdanından alan yargıçların huzurunda yargılanacakları ve hak ettikleri cezaya kesinlikle çarptırılacakları inancındayız. Zira biliyoruz ki her gecenin sonu kesinlikle şafağa ulaşır, her kışın sonu kesinlikle bahardır ve AKP’giller de gün gelecek devran dönecek halka hesap vermekten kurtulamayacaklardır. Halkın Kurtuluş Partisi bu çabayı sürdürüyor, sürdürmeye devam edecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.