Kılıçdaroğlu: Bucak’tan dilek ettiğimiz oyu alamamanın sorumlusu biziz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Burdur-Bucak’ta 501 kişinin partiye iştiraki için merasim düzenledi. CHP’ye katılanlar içinde eski AK Partililer de yer aldı. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu merasimde yaptığı açıklamada, “Haktan, emekten yana olan, hak edene hakkını teslim eden bir siyasi anlayışa gereksinimimiz var. Şayet bunu yapabilirsek memleketimizi bataktan kurtaracağız” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

SORUMLUSU BİZİZ: Emeğiyle geçinmeye çalışanlar partiye katılıyor. Bu davanın neferi olarak ben karşınızdayım. Bucak’tan istek ettiğimiz oyu alamadık bugüne kadar. Bunun sorumlusu Bucaklı kardeşlerim değil, biziz.

RÜŞVET YİYENLERİN KARŞISINDA OLDUM: 7 kardeşiz, üniversiteyi bitiren yalnızca benim. Devlette değerli vazifelerde bulundum. Her basamakta onurumla gezdim. Siyasete girdiğim gün mal varlığımı internet siteme koydum. Rüşvet yiyenlerin, ezenlerin her vakit karşısında oldum her vakit gayret ettim.

AİLE TAKVİYELERİ SİGORTASINI GETİRECEĞİZ: Çay içmek, şeker atmak bile lüks hale geldi diyorsa bunu oturup konuşmamız lazım. Bunu siyaset düzeltecek. Haktan, emekten yana olan, hak edene hakkını teslim eden bir siyasi anlayışa muhtaçlığımız var. Şayet bunu yapabilirsek memleketimizi bataktan kurtaracağız. En çok çalışan bayanlar, en çok mağdur edilenler de bayanlar. Onun için aile dayanakları sigortasını getireceğiz. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.