Kılıçdaroğlu: Zeren kızımızın ölümünden kim sorumluysa hepsi hesap verecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansörün düşmesi nedeniyle Zeren Ertaş’ın yaşamını yitirmesine ilişkin; “Zeren kızımızın ölümünden kim sorumluysa; kimin kusuru, ihmali, beceriksizliği varsa hepsi hesap verecek. Hiç kimse ve hiçbir makam, bu ülkenin güzel evlatlarından büyük değildir” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Aydın’da KYK’ya bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansörün düşmesi nedeniyle Zeren Ertaş’ın yaşamını yitirmesine ilişkin açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, X hesabında yayınladığı mesajda; Ertaş’ın hayatını kaybettikten sonra arkadaşlarının yurtta protesto düzenlemesine engellemeye çalışan yurt müdürünün, “Korkuyorsan, çakılacağını düşünüyorsan binme o zaman asansöre” sözlerine ilişkin haberi alıntılayarak tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

“Bu kibir, bu küstahlık bir evladımızın canına mal oldu. Zeren kızımızın ölümünden kim sorumluysa; kimin kusuru, ihmali, beceriksizliği varsa hepsi hesap verecek. Hiç kimse ve hiçbir makam, bu ülkenin güzel evlatlarından büyük değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx