Milli sporcu siyasete girdi

İki kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olan İrem Yaman, 22 Haziran tarihinde siyasete atıldığını açıklamıştı. 27 yaşındaki eski milli tekvandocu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile İYİ Parti’ye katıldığını duyurmuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise partisinin TBMM grup toplantısında parti rozetini Yaman’a takmıştı.

İrem Yaman, kendisine yöneltilen siyasete atılması ile ilgili sorulara şu cevabı verdi:

“27 yaşındayım. 20 yıldır iktidarda olan yönetimin içinde buldum kendimi. Bu yönetimde kadın olmanın, genç olmanın ve sporcu olmanın zorluklarını yaşadım. Aslında her Türk vatandaşının söz hakkı olması gereken demokratik bir ülkede yaşamamıza rağmen, ne yazık ki tek bir kişi tarafından, tek bir kişinin doğrularıyla yaşamak zorunda kaldım, kaldık.

Her gencin yaşadığı umutsuzluğu, mutsuzluğu, gelecek kaygısını, başarılı olsan bile hakkın olanı alman için yetmediğini, yeni adıyla eğer referansın varsa başarılı olmanın bile gerek duyulmadığı, can güvenliğinin hiçe sayıldığı, ülkende hangi mesleği yaparsak yapalım önemli olmadığı ve bunları yaşamaktansa, bunlara şahit olmaktansa Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, bağımsız ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni geri kazanabilmek için siyasete İYİ Parti’de adım attım”

NAZIM HİKMET ŞİİRİNDEN ÖRNEK VERDİ

Neden İYİ Parti’yi seçtiğini de açıklayan İrem Yaman, ortak değerlerin aynı çatı altında vücut bulduğu, gençlerin düşüncesine, özgürlüklerine saygı duyulduğu, özgürlükçü ve yenilikçi bir partide halkı temsil edeceği için mutlu olduğunu söyledi. Gençlerin birlik olduğu zaman her şeyin daha iyi olacağını aktaran Yaman, “Değerli şair Nazım Hikmet’in de dediği gibi, ‘Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim, bu vatan bizim’”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.