Nihat Kırmızı: ‘Dursun Özbek ile Domenec Torrent konusunda bir görüşmem olmadı’

Eski Galatasaray Sportif A.Ş. idare heyeti üyesi Nihat Kırmızı, toplumsal medyada çıkan kimi haberlere yazılı yaptığı açıklama ile yanıt verdi. Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in kendisinden teknik yönetici Domenec Torrent ile görüşmesini istediğiyle ilgili çıkan haberlerin gerçek olmadığını söyleyen Kırmızı, “Son günlerde birtakım toplumsal medya hesaplarından ismimi de geçirerek Galatasaray Lideri Sayın Dursun Özbek’in benimle görüşüp, Domenec Torrent ile görüşmemi istediği üzere gerçek dışı yayınların yapıldığından haberdar oldum. Seçim gününden sonra liderimiz Dursun Özbek ile yüz yüze yahut telefonla hiçbir görüşmem olmadı” diye konuştu.

“ÇABA SARF ETTİM VE SAHİP ÇIKTIM”

Nihat Kırmızı; Domenec Torrent, Luis Campos, Pasquale Sensibile ve geçen dönem transfer edilen oyuncuların hiçbirinin transfer görüşmelerinde bulunmadığını tabir ederek, “Transfer ayrıntılarında da rastgele bir dahilim olmadı. Bilindiği üzere zati vazifeye de Aralık 2021 tarihinde başladım. Kulübümüzün ve idaremizin yaşadığı birtakım aksiliklerden sonra Florya’da daha etkin olmaya başladığım periyotta önümüzde çok kritik Barcelona maçları, ligde Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe maçları varken ve ligi de daha uygun pozisyonda kapatma bahtı devam ettiğinden misyonum gereği, kulübümüzün ve futbol grubumuzun ziyan görmemesi için oyuncularımızın ve teknik heyetimizin yalnızca işine odaklanması ismine gayret sarf ettim ve sahip çıktım” diye konuştu.

Teknik Yönetici Domenec Torrent’in kontratıyla ilgili olarak ise Nihat Kırmızı, “Basın mensuplarının Domenec Torrent’in kontratında tazminat olup, olmadığını sorduklarında tazminatın olmadığını ancak 1 yıl daha devam eden 1.5 milyon Euro kontratı olduğu bilgisini verdim. Seçim kararı alındıktan sonra da Torrent’e ayrılmayı düşünüp, düşünmediğini sorduğumda, yeni gelecek idareyle görüşüp sunum yapmak istediğini ve yeni idarenin kendisiyle çalışıp, çalışmayacağı kararına hürmet duyacağını söylediğini tüm şeffaflığıyla basın aracılığıyla topluluğumuza ve o dönemki adaylara bildirdim. Bundan sonraki süreçte kesinlikle lider ve yeni idare heyetinde futboldan sorumlu yöneticiler, Galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda görüşmelerini yapıp karar alacaklardır. Bu süreci ben de bir Galatasaray taraftarı olarak merakla takip etmekteyim. Galatasarayımızın şampiyonluk ve başarılarla dolu bir dönem geçirmesini dilerim” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.