Odatv yazdı: FETÖ’cü doktor ihraç edildi

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan olayda, uzman çavuşun kendisini darp ettiği yalanını söyleyen ve onun görevden alınmasına, sonrasında ise sosyal medyada linç edilmesine neden olan doktor Tahir Tarımer hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Daha önceden de FETÖ’cü olduğu iddiasıyla gözaltına alındığı ortaya çıkan Tahir Tarımer, uzman çavuş yalanından sonra iki ay açığa alınmıştı. Hakkında yürütülen soruşturma sonucu Tahir Tarımer memurluktan ihraç edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda, “Bakan onayı ile kamu görevinden çıkarıldığı” açıklandı.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla yaklaşık 6 ay önce kaleme aldığı “FETÖ büyüsü: O doktora kim referans oldu” başlıklı yazısında doktor Tahir Tarımer ile ilgili FETÖ ayrıntısına dikkat çekmişti.

İLGİLİ HABER:
FETÖ BÜYÜSÜ

NE OLMUŞTU

Doktor Tahir Tarımer Uzman Çavuş A.A’nın kendisine saldırdığını belirterek şikayetçi olmuş, ardından ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntüleri doktoru yalanlamıştı. Yaşanan süreçte Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer görevden alınmış yerine Dr. Ali Burak Mülayim getirilmişti.

Murat Söktü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.