OnePlus sevilen özelliğine veda etmek zorunda kaldı!

OnePlus yeni amiral gemisi telefonunu yakında tanıtacak. Görünen o ki, OnePlus 10T şirket adına önemli değişiklikleri de beraberinde getirecek. Şirket yaptığı açıklama ile yıllardır kullandığı özelliğe veda edildiğini açıkladı.

OnePlus 10T, Alert Slider tuşuna veda ediyor

Orijinal OnePlus One’dan itibaren, markanın çoğu akıllı telefon modelinde cihazın yan tarafında bildirimleri yönetmek için bir tuş yer alıyor. Alert Slider olarak adlandırılan bu anahtar, iPhone modellerinde yer alan tuşa çok benzer şekilde titreşim, sessiz ve tam ses modları arasında geçiş yapmanıza olanak sağlıyor.

Ancak bu durum yakın zamanda değişecek gibi görünüyor. Yapılan açıklamaya göre OnePlus 10T şirketin uzun zaman sonra Alert Slider tuşu olmayan ilk amiral gemisi telefonu olacak. Yapılan açıklama OnePlus 10T’nin tasarımını ortaya koyan paylaşım ile birlikte geldi.

OnePlus baş tasarımcısı Hope Liu, daha büyük bir batarya, daha hızlı şarj ve daha iyi bir anten dahil olmak üzere cihazın diğer önemli bileşenleri için Alert Slider’dan vazgeçmek zorunda kaldıklarını belirtti. Alert Slider anakart üzerinde yaklaşık 30 mm² yer kaplıyor. Bu rakam cihazın paketlemesinde nispeten büyük bir alan olarak gösterilebilir. Alert Slider tuşunu kaldırmadan bahsi geçen özelliklerin eklenmesi ise daha kalın bir telefona neden olabilirdi.

Tüm bunların yanı sıra OnePlus 10T’nin OnePlus 10 Pro‘daki 80W’nin aksine 150W’lik hızlı şarja sahip olacağı söyleniyor. Liu ayrıca OnePlus 10T’nin “iki şarj girişine” sahip olduğunu doğruladı. Bu açıklama da telefonun yüksek hızlı şarj özelliklerine sahip olduğunu doğruluyor.

Yeni amiral gemisi telefon hakkında bir diğer önemli değişiklik ise HasselBlad markasının yer almaması oldu. Şirket yeni modelinin kamerasında birincil sensörü olarak 50MP Sony IMX766 kullanacağını doğruladı. OnePlus ayrıca içinde 15 ayrı anten bulunan yeni anten düzeni ile daha iyi oyun performansı sunmayı umuyor.

OnePlus 10T yapılan açıklamaya göre 3 Ağustos’ta görücüye çıkacak. Bakalım OnePlus yeni amiral gemisi modelinde bizlere başka neler sunacak? Siz yeni OnePlus 10T’te veda edilen Alert Slider özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.