Rus sunucu: 3. Dünya Savaşı fiilen başladı

Daily Beast’in haberine nazaran, kimileri tarafından ‘Putin’in kuklası’ olarak isimlendirilen Skabeyeva dünkü programında şunları söyledi;

“Belki de Rusya’nın Ukrayna’daki özel operasyonunun artık sona erdiğini kabul etmenin vakti geldi. Gerçek bir Üçüncü Dünya Savaşı başladı. Yalnızca Ukrayna’yı değil, bir bütün olarak NATO’yu silahsızlandırmak zorunda kalıyoruz. Neden bundan bahsediyorum? Donetsk’i vuran akın Amerikan üretimi M777 obüsleriyle gerçekleştirildi.”

Skabeyeva, kelam konusu programında Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Akademisi’nden Vladimir Avatkov ve Rus milletvekili Oleg Matveychev’i ağırladı.

Avatkov, Skabeyeva’nın kelamlarını şöyle yorumladı;

“Üçüncü Dünya Savaşı’ndan, ABD ve Polonyalıların Ukrayna topraklarında nasıl davrandığından bahsettiniz. Aslında, özel askeri operasyona müdahale etmeye çalışan herkesin ağır bir bedel ödeyeceğini söyleyen Vladimir Putin’in kelamlarını hatırlamamız gerekiyor.”

Skabeyeva ise Avatkov’a şu cevabı verdi;

Milletvekili Oleg Matveychev ise, “Polonya Ukrayna’ya müdahale ederse, mevcut hudutları kıymetsiz olacaktır” dedi.

Fakat Skabeyeva onun kelamını keserek, “Sadece Polonya’dan değil, İngiltere ve ABD’den bahsediyordum. Hepsi sıraya girdi” tabirlerini kullandı.

Kimi askeri uzmanlar, Polonya’nın Rusya’nın yakında yöneleceği ve işgal edeceği birinci ülke olmasını bekliyor.

Rusya Güvenlik Kurulu Lideri Nikolay Patruşev, Polonya’nın Ukrayna’nın batısındaki toprakları ele geçirmek için harekete geçtiğini argüman ederek, ismi açıklanmayan birçok ülkeyi Ukrayna’yı parçalamak için faal olarak çalışmakla suçladı.

Rusya Devlet Duması Savunma Komitesi Lider Yardımcısı Vladimir Şamanov ise, Rusya’nın ‘bölgesel genişlemeyle’ inşa edildiğini söyleyerek, Polonya’nın Rusya’nın ana rakiplerinden biri olarak kabul edildiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.