Şaka yapmak isterken arkadaşını alev alev yaktı

Şaka yapmak isterken arkadaşını alev alev yaktı

Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi’nde ikamet eden Burak A. (14) ile arkadaşı İsmail K. (13), bölgede bulunan ve dezenfektan üretimi yapan bir meslek lisesinin bahçesindeki varillerden şişelere dezenfektan doldurdu.

DEZENFEKTANI DÖKÜP ATEŞE VERDİ

Daha sonra çocuk parkına giden iki arkadaş burada şakalaşmaya başladı. Bir süre sonra İsmail K, yanında bulunan dezenfektan dolu şişeyi, Burak A.’nın üzerine boşaltarak çakmakla ateşe verdi.

Gencin alev aldığını gören çevredeki vatandaşlar, su ve ceketleriyle müdahale etti. Vücudunda ağır yanık oluşan Burak A, olay yerine çağrılan ambulans ile Bursa Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Burak A.’nın hayati tehlikesinin bulunduğu ve yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü belirtildi.

ANAOKULU BAHÇESİNDE UYURKEN BULUNDU

Olay ardından soruşturma başlatan polis ekipleri, İsmail K.’nın önce ormanlık alana kaçtığını tespit etti. Ardından çevrede bulunan bir anaokulunun bahçesinde uyukladığı esnada gözaltına aldı.

Öte yandan yaşanan olay çevredeki bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Güvenlik kameraları görüntülerinde İsmail K.’nın olay yerinden ayrılıp, dezenfektan dolu şişeyle geri gelerek Burak A. ile şakalaştığı daha sonra Burak A.’nın alev aldığı ve çevredeki vatandaşların panikle yardım etmesi görüldü.

Okul bahçesinde açıkta duran dezenfektanlar

“HER ŞEYE HAZIRLIKLI ŞEKİLDE BEKLİYORUZ”

Yaşanan olayın ardından konuşan Burak A.’nın halası Nilgün A., okul yönetiminden, İsmail K.’nın ailesinden ve kendisinden şikâyetçi olduklarını belirtti.

Nilgün A., ‘’Burak’ın durumu şuanda ağır. Yoğun bakımda yatıyor ve doktorlar yaşam mücadelesinin sürdüreceğini söyledi. Ne yazık ki her şeye hazırlıklı şekilde bekliyoruz.

Okul bahçesinden dezenfektan almışlar. Daha sonra parka gelip Burak’ın üzerine boşaltıp ateşe vermiş. Burak, sağ omzundan itibaren yanmaya başlamış. Komşular paltolarını çıkarıp müdahale ediyor. Pantolonlarının paçaları yanıyor. Hastanede doktorlar 30-40 saniye daha geç müdahale edilse olay yerine hayatını kaybetmiş olacağını söyledi.

“OKUL YÖNETİMİ VE DİĞER ÇOCUĞUN AİLESİNDEN ŞİKAYETÇİYİZ”

İlk olarak bu okuldan şikayetçiyiz. Bu tehlikeli maddeyi herkesin ulaşabileceği ortamda tutuyorlar. Çocuk küçük yaşta o maddenin yanacağını biliyorsa koskoca okulda bunu biliyordur. Şuan okulda kimse yok ama maddelerin olduğu yer hâlâ açık.

Suç neyse, hangi yaşta olursa olsun o yaşa göre bir yaptırımı olmalı. Suçun karşılığı olmadığı sürece suç devam eder. Görmezden gelinen her şey bir sonraki aşamada biraz daha büyüyor. Bu çocuğunda bir sonraki suçunun ne olacağını bilmiyoruz.

Herkes üzerine düşeni yapsın. Yoksa vatandaş kendi adaletini kurmaya kalkınca kilit oluyor her şey. Çocuğumuz  kendi mücadelesini veriyor şu anda. Doktorların bile yapabileceği bir şey kalmadı. Mahalleli yardıma koşmasa gözümüzün önünde yok olacaktı’’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.