Sinan Oğan, ikinci turda destek şartını açıkladı

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan,dün NTV yayınında Seda Öğretir’in sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“HÜDA-PAR VEYA HDP’YE İHTİYACINIZ YOK”

Oğan, 2. tura kalamaması halinde Cumhur ve Millet İttifakına destek şartını açıkladı.

Oğan, “Eğer olur da bu bir seçim ilk turda kaybedersek, biz ilk önce ATA İttifakı bileşenleriyle bunu konuşacağız. Bizi destekleyen sivil toplum kuruluşlarına danışacağız. İkinci tura kalan adaya da çağrıda bulunacağız. Görünen o ki ben kalamazsam Sayın Erdoğan ve Sayın Kılıçdaroğlu olacak 2. turdaki adaylar. Biz diyeceğiz ki, ‘Sizin ‘HDP’ye veya HÜDA PAR’a ihtiyacınız yok, biz o desteği size sağlayacağız. Milli politikalarda gelin milli bir protokol yapalım. Bunu sağlarsanız size destek vereceğiz. ” ifadelerini kullandı.

“ŞARTI SAĞLAYAMACAKLARSA DİĞER ADAYLA GÖRÜŞÜRÜZ”

Sözlerini sürdüren Oğan, “Eğer sağlamayacaklarını söylerlerse diğer adayla görüşürüz. İkisi de demezse bizi destekleyenlerle tekrar oturup konuşuruz. Ancak benim 2. tura kalacağımıza inancım var” dedi.

“TEK MİLLİYETÇİ ADAY BENİM”

Kimsenin oyunu bölmek için aday olmadığını ifade eden Oğan, “O çağrıların adresi ben değilim. Sayın Kılıçdaroğlu Türk milliyetçilerini temsil edemez. Sayın Erdoğan temsil edemez. Ben daha çok milliyetçilerden oy alan Sinan Oğan olarak bir milliyetçi aday var mı ki ben onun oyunu böleyim. Tek milliyetçi aday benim ve dip dalgası var. Kimse milliyetçiliği gerçek anlamda temsil etmiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir