Tefecilere operasyon! Ödenmiş senetleri bile icraya vermişler 

Tefecilere operasyon! Ödenmiş senetleri bile icraya vermişler 

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri son dönemde artan tefecilik ve ödenmiş borçlara ait senetleri icra takibine verilmesi olaylarının sıklaşması üzerine operasyon gerçekleştirdi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile yürütülen çalışmalarda tefecilik yaparak haksız kazanç elde eden şüpheli şahıs ve organizasyonlara yönelik 7 ayrı adreste sabah erken saatlerde eş zamanlı baskın düzenlendi.

BORCU ÖDENEN SENETLERİ İCRAYA VERMİŞLER

Olaylara karışan 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin iş yerlerinde yapılan aramalarda 5 mağdur vatandaş adına düzenlenmiş toplam 635 bin lira meblağlı senet ele geçirildi.

Şüphelilerin tefeciliğin yanı sıra, otomobil satışı gibi gösterdikleri alışverişte alıcıya araç devrini yapmadıkları, araç satışı ile ilgili olarak düzenlenen senetleri borcun ödenmesine rağmen iade etmeyerek icra takibi başlattıkları ortaya çıktı.

Operasyon sırasında ayrıca üçüncü şahıslar adına düzenlenen para alışverişini gösteren doküman da ele geçirildi. Şüpheliler hakkında tefecilik suçundan adli makamlarca işlem yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.