Valilikten 'meclis baskını' iddialarına açıklama

Valilikten ‘meclis baskını’ iddialarına açıklama

Mersin Belediye Meclisi’nin salı günü yapılan gergin ve olaylı geçen meclisinde AKP Gençlik Kolları’ndan yaklaşık 300 kişinin salonu basmak istediği iddia edilmişti. Yaşanan arbedeyi ise bir emniyet müdür yardımcısının müdahale etmeden izlediği ileri sürülmüştü.

Vahim iddiayı gündeme getiren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya seslenerek, “Siz AKP’nin valisi değilsiniz! Kendinize gelin!” ifadelerini kullanmıştı.

VALİLİK: GERÇEK MAĞDUR BELEDİYE BAŞKANIDIR

Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’na yönelik CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Gerçek mağdur Akdeniz Belediye Başkanıdır” denildi.

Mersin Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

* CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır‘ın, 30.11.2021 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı sonrasında meydana gelen olay sırasında görevini hakkaniyetle yapmaya çalışan polislerimize yönelik iftira içerikli provokatif açıklamaları, ilimizde var olan huzur ve güven ortamını bozmaya ve germeye yönelik ithamlardır.

* Yaşanan olayda gerçekte mağdur olan Akdeniz Belediye Başkanı olmasına rağmen sanki mağdur o değilmiş gibi göstererek, bunun üzerinden algı operasyonu yapmaya çalıştığı görülmektedir.

* Milletvekilinin yargıya intikal etmiş bir konuyu bu derece manipüle etmesi büyük bir talihsizliktir. Valiliğimize ve Emniyet Teşkilatımıza yapılan bu haksız ithamlar bizleri son derece üzmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.