CME Boşluğu Korkuttu! Bitcoin Fiyatı Bu Seviyeleri Görebilir!

Analistler CME vadeli işlem boşluğundaki düşüşe bakarken Bitcoin fiyatı 28 bin doların altına geriledi. BTC fiyat hareketi, Bitcoin analistlerinin teklif likiditesini yakından izlemesiyle Mayıs aylık kapanışından bir gün sonra zayıflık görüyor.

Bitcoin fiyatı aylık kapanışa doğru duraklıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, kısa bir süre için 28.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, BTC haftalık kapanıştan itibaren yerel yüksek seviyelerinin altında dirençle karşılaştı. Ayrıca, hisse senetleri de açılış zilinden sonra suya bastı. Daha önce kriptoyu güçlendiren ABD borç tavanını yükseltmeye yönelik olası bir anlaşma etrafındaki heyecan da piyasa katılımcıları Kongre’deki ilk testini beklerken soğudu.

İzleme kaynağı Material Indicators gün içinde yaptığı analizin bir bölümünde, “Bitcoin hafta sonunun en yüksek seviyesini geri almakta zorlanıyor. Aylık mum kapanışı yarın yaklaşırken, boğalar ve ayılar momentumu kontrol etmek için savaşıyor,” açıklamasını yapıyor. Bu arada, eşlik eden bir grafik, Binance’te aktif işlem aralığında teklif likiditesinin güçlendiğini gösteriyor.

Binance için BTC emir defteri verileri / Kaynak: Material Indicators

Popüler trader Daan Crypto Trades, likiditenin bir emir defteri “sahtekarlığının” bir parçasını oluşturmaktan ziyade BTC’ye olan gerçek ilgiyi temsil ettiğini öne sürüyor.

https://twitter.com/DaanCrypto/status/1663556540312453121

Diğer trader Jelle de iyimser. Bu doğrultuda trader, 31 Mayıs’ın boğalar için potansiyel olarak iyi bir tarih olduğunu söylüyor. Bu bağlamda trader, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin’in burada nasıl şekillendiğini oldukça beğeniyorum. Hala temel desteği koruyor ve burada küçük bir gizli yükseliş ayrışması oluşturuyor gibi görünüyor.

Ek paylaşımlar arasında, piyasa yapıları söz konusu olduğunda Bitcoin için potansiyel bir üçlü kırılmanın kapsamı da yer alıyor.

https://twitter.com/CryptoJelleNL/status/1663440434100666368

CME boşluğu büyüyor!

Bu arada radarda, CME vadeli işlem piyasalarında ortaya çıkan boşluk ve Bitcoin’in bu boşluğu “doldurma” potansiyeli vardı.

CME Bitcoin vadeli işlemleri 1 saatlik mum grafiği / Kaynak: TradingView

Hafta sonu yaşanan yukarı yönlü hareket, vadeli işlem grafiğinde 26.900 dolar ile 27.850 dolar arasında bir boşluk bıraktı. Böylece, spot Bitcoin fiyatı için potansiyel bir kısa vadeli aşağı yönlü hedef sağladı. Popüler trader Justin Bennett, günün fiyat analizinin bir bölümüne bu senaryoyu dahil etti. Bu bağlamda trader, salınım davranışının devam edeceğini öne sürdü.

https://twitter.com/JustinBennettFX/status/1663544559308259332

Bu arada diğer trader Mikybull Crypto, yıl için doldurulmamış diğer CME boşluklarının bir özetini verme fırsatını yakaladı. Bu doğrultuda trader, “Not: Boşluklar hemen doldurulmadı. Ancak ihmal de edilmemeli,” diyor.

Boşlukların olduğu Bitcoin vadeli işlem grafiği / Kaynak: Mikybull Crypto

Henrik Zeberg’den Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü trader Henrik Zeberg kısa bir süre önce Bitcoin için iyimser bir tahmin paylaştı. Trader, yakın gelecekte önemli bir fiyat artışı potansiyeline işaret etti. Zeberg’in yükseliş görünümü, Bitcoin’i 30.000 doların altında tutan çeşitli faktörleri vurgulayan bir raporun ardından geldi.

BTC fiyatı / Kaynak: CoinMarketCap

Rapora göre, ABD Dolar Endeksi’nin (DXY) gücü, faiz oranlarındaki sıçrama ve potansiyel Federal Reserve faiz artışlarına ilişkin endişeler de dahil olmak üzere çeşitli engeller Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesini engelledi. Ancak rapor, ufukta muhtemel bir dönüm noktası olduğunu gösteriyor.

Raporda özellikle Nasdaq’ın performansının yaklaşan Bitcoin rallisi hakkında fikir verip veremeyeceği sorgulanıyor. DXY’de 106-107 seviyelerinde bir tersine dönüş ve faiz oranlarında bir değişim potansiyelini tanımlar. Bunun da hem geleneksel hisse senetlerinde hem de kripto piyasasında olumlu duygulara katkı yapması mümkün. Raporda ayrıca, borç tavanını çevreleyen belirsizlikler azaldıkça, hisse senetlerindeki hakim risk duyarlılığının kripto alanına yayılabileceğinden bahsediliyor.

Piyasada bir geri dönüş beklentisi, birçok yatırımcının bekle ve gör yaklaşımını benimsemesine neden oldu. Ayrıca, önemli hamleler yapmadan önce zaman kazanmasını sağladı. Ancak rapor, mevcut piyasa koşullarında BTC’nin 27.000 dolar seviyesinin altına inmesinin olası olmadığını belirtiyor. Ayrıca, yatırımcıları anlatı odaklı altcoin’lerde stratejik olarak pozisyon almaya teşvik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir