Filistinli protestocu ABD Başkanı Biden’ın konuşmasını kesti: Gazze’nin yaşamasına izin verin

ABD Başkanı Joe Biden’ın katıldığı bir programda yaptığı konuşma, Filistin destekçisinin ” Gazze’nin yaşamasına izin verin” ve “ateşkes hemen şimdi” sözleriyle kesildi.

“GAZZE’NİN YAŞAMASINA İZİN VERİN”

Daily Mail gazetesinin haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden katıldığı bir programda konuşma yaptı. Biden’ın konuşması, Filistin’i destekleyen bir protestocunun “Gazze’nin yaşamasına izin verin” ve “ateşkes hemen şimdi” diye bağırmasıyla kesildi.

“BAĞIRAN KİŞİYİ DUYAMIYORUM, NE DİYOR?”

Sözü kesildikten sonra kısa bir süre duraklayan Biden, “Orada kim bağırıyor bilmiyorum ama sizi duyamıyorum. Bağıran kişiyi duyamıyorum, ne diyor?” diyerek konuşmasına devam etti. Biden konuşmasında, “Bir hafta önce, Yahudi Soykırımı’ndan (Holokost) bu yana Yahudi halkına yapılan en kötü katliamda, nefretin başka bir şekilde açığa çıktığını gördük.” dedi.

“BÜYÜK ÇOĞUNLUK CANLI KALKAN OLARAK KULLANILIYOR”

İsrail’de hayatını kaybedenlerin yanı sıra “Hamas tarafından kaçırılan ve rehin tutulanlar”a da işaret eden Biden, “Masum Filistinli aileler ve Hamas ile hiçbir ilgisi olmayan büyük çoğunluk canlı kalkan olarak kullanılıyor.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx