İki ay geçti: “1 milyon lira TL” ödüle rağmen Prof. Dr. Korhan Berzeg’i arama çalışmaları sonuçsuz kaldı

İstanbul’dan memleketi Balıkesir’in Gönen ilçesine gelip, Doberman cinsi eğitimli köpeği “Tina” ile 17 Haziran’da yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan 83 yaşındaki Prof. Dr  Korhan Berzeg‘i  arama çalışmalarında 2 ay geride kaldı. Prof. Dr. Berzeg’in evinin önünden itibaren, bölge 3. kez tarandı. Ancak havadan ve karadan taranan 240 kilometrelik bölgede herhangi bir ize rastlanmadı. Eşi Angela Berzeg’in (80), 1 milyon liralık ödül açıklamasına rağmen yeni bir ihbar da gelmedi.

ABD’deki Dünya Bankası’nda bir dönem “Asya Direktörü” olarak çalışan ve emekli olup, İstanbul Büyükada’da yaşamaya başlayan Prof. Dr. Korhan Berzeg, geçen mayısta İngiliz uyruklu eşi Angela Berzeg ile memleketi Balıkesir’in Gönen ilçesinin kırsal Armutlu Mahallesi’ndeki evine geldi. 17 Haziran’da, eşi kahvaltı hazırlarken, telefonunu bırakıp Doberman cinsi eğitimli köpeği Tina ile yürüyüşe çıkan Prof. Dr. Berzeg, geri dönmedi.

Kayıp ihbarı sonrası bölgede, Bursa Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), Ankara Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Balıkesir Jandarma Komando, Jandarma Asayiş, Jandarma Olay Yeri İnceleme (OYİ), Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ile Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekât ve Çevik Kuvvet ekipleri, AFAD, UMKE, AKUT, GÖNDAK ve SAR ekipleri ile iz takip ve kadavra köpekleriyle arama başlatıldı.

Sounç çıkmadı

JAK ve JÖAK bölgeden ayrıldı, ekip sayısı düşürüldü

Aramalar, 150 kişiyle başlayıp önce 70’e, sonra da 30 kişilik ekibe düşerken, JAK ve JÖAK da çalışmalarını sonlandırdı. Prof. Dr. Berzeg’i arama çalışmaları, AFAD ve AKUT’a bağlı ekipler tarafından sürdürülürken, savcılık soruşturması devam ediyor. Tüm ihtimallerin değerlendirildiğini açıklayan yetkililer, konunun çok yönlü olarak araştırıldığını söyledi.

Öte yandan, Angela Berzeg, 4 Ağustos’ta, Prof. Dr. Berzeg’in yerini bildiren kişiye 1 milyon liralık ödül verileceğini açıklamıştı. Konulan ödül sonrasında da Prof. Dr. Berzeg hakkında yeni bir ihbar olmadığı öğrenildi. (DHA)

Prof. Dr. Korhan Berzeg’i bulana 1 milyon TL ödül verilecek!

Prof. Dr. Korhan Berzeg’i arama çalışmalarında 40. gün: 210 kilometrelik alan tarandı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx