Milyonda Bir Görülen Rahatsızlığa Yakalanan Kanadalı Şarkıcı Celine Dion Yıllar Sonra İlk Kez Görüntülendi

‘Katı kişi sendromu’ adı verilen ve oldukça nadir görülen bir nörolojik rahatsızlıkla mücadele eden ünlü müzik sanatçısı Celine Dion, yaklaşık dört yıl aranın ardından ilk kez görüntülendi.

Ünlü şarkıcı, geçtiğimiz yıl öğrendiği hastalığı sebebiyle konserlerini iptal etmek zorunda kaldığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Milyonda bir kişide görülen ve henüz tedavisi bulunmayan “katı kişi sendromu” ile mücadele eden 55 yaşındaki sanatçı, 4 yıl aradan sonra ilk kez görüntülendi.

Dion, büyük oğlu René-Charles ve ikizleri Eddy ve Nelson ile birlikte Vegas Golden Knights-Montreal Canadiens hokey maçına katıldı.

Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da oynanan maçı izledikten sonra soyunma odasını ziyaret etti.

Sağlığına odaklanan Dion’un kız kardeşi Claudette, “İyileşmek için her şeyi yapıyor. O gerçekten güçlü bir kadın” demişti.

Claudette ayrıca, hastalığın zorluğuna dikkat çekerek, “Hakkında çok az şey bilinen bir hastalık. Spazmları kontrol etmek imkansız. Bacaklarına kramp giren insanları görmüşsünüzdür, bu biraz onun durumuna benziyor, ancak tüm kasları etkiliyor. Ona destek olmak ve acısını hafifletmek için pek fazla şey yapamıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx