Sözcü yazarı Erkin: “Kazanacak aday” tartışması alevlenecek

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, yerel seçimlere giderken muhalefette kazanacak aday tartışmasının alevleneceğini belirterek, İyi Parti kanadında, yine aynı hatalar yapılırsa Ankara, İstanbul gibi kazanılmış yerlerin kaybedileceği vurgusunun yapıldığını yazdı. 

Erkin, yazısında İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun ‘kazanacak aday’ konusunda kendisine “Akşener’in uyarı ve kaygıları dikkate alınsaydı cumhurbaşkanlığı seçimini ve Meclis’i kazanmıştık” dediğini hatırlatarak, son iki haftadır İYİ Parti cenahından yapılan açıklamalara bakınca “Kazanacak aday” tartışmasının önümüzdeki günlerde daha da alevleneceğini gördüğünü belirtti. 

Erkin, Kürşad Zorlu’nun görüşmesinden şu sonucu çıkardığını yazdı:

“O gün kazanacak aday tartışmasında Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler bugün de aynı doğrultuda hareket ediyor ve CHP’de bugün yaşananlar yerel seçimleri de etkileyecek. ‘Halkın iradesi ve uzlaşı’ vurgusunda da dünden bugüne yapılan muhasebe yatıyor ve yine aynı hatalar yapılırsa Ankara, İstanbul gibi kazanılmış yerlerin kaybedileceği vurgusu yatıyor. Meral Akşener’in de 26 Ağustos günü Afyonkarahisar’da yapacağı geniş katılımlı bir toplantıda sessizliğini bozacağı ve net mesajlar vereceği konuşuluyor.” 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx