Vincenzo Montella: Büyük bir gurur ve mutluluk yaşıyorum

EURO 2024 Elemeleri D Grubu’nda deplasmanda Hırvatistan’ı 1-0, ardından Konya’da Letonya’yı 4-0 mağlup ederek turnuvaya katılma hakkı elde eden A Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Vincenzo Montella, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla emeği geçen herkese teşekkür etti.

A Milli Takım’ı Avrupa Şampiyonası’na götüren ilk yabancı teknik direktör olduğu için büyük gurur duyduğunu belirten Montella, “Tarihinde ilk kez Dünya Kupası finallerine 1954 yılında İtalyan teknik adam Sandro Puppo yönetiminde katılan Türkiye Milli Futbol Takımı’nı, Avrupa Şampiyonası finallerine götüren ilk yabancı teknik direktör olmaktan dolayı büyük bir gurur ve mutluluk yaşıyorum. Kalitelerinden emin olduğumuz ve kendilerine güvendiğimiz oyuncularımızın Hırvatistan ve Letonya karşılaşmalarında sergiledikleri tutkulu ve azimli mücadelenin ardından Türkiye’yi 2024 Avrupa Şampiyonası’na taşıdıkları için onları gönülden tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZLERE DAHA BÜYÜK SEVİNÇLER YAŞATACAKLARINA EMİNİM”

Takımının daha büyük sevinçler yaşatacağından emin olduğunu dile getiren İtalyan teknik adam, “Sevgili Türk halkı, milli futbolcularımızın potansiyelinden asla şüphe etmeyiniz. Ben ve ekibim yalnızca onların becerilerini en iyi şekilde kullanmaları için uğraş verdik. Bizlere daha büyük sevinçler yaşatacaklarından eminim. Bize dün akşam verdikleri itici güçle Konya’daki zafer gecemize katkı sağlayan taraftarlarımıza da sevgilerimi sunuyorum. Son olarak, hazırlık dönemindeki özverili çalışmaları için teknik ekibime, kamp ortamını en iyi şekilde yürüten milli takım personeline ve destekleri için TFF yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx